Навігація
 
 
Мапа Закарпаття
Мапа Закарпаття
Символіка краю
Актуально
Банери
Офiцiйне представництво Президента України
Верховна рада України
Урядовий Портал
Закарпатська обладміністрація
Журнал Верховної Ради України
Опитування
Якою на вашу думку має бути система виборів до органів місцевого самоврядування:
1. Пропорційною (відкриті списки)
2. Пропорційною (закриті списки)
3. Змішаною
4. Мажоритарною

Регламент роботи
Відкрити (зберегти) документ у форматі *.doc

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням обласної ради
від 8 червня 2006 р. № 23

РЕГЛАМЕНТ
роботи обласної ради V скликання

Розділ І. Загальні положення
Розділ ІІ. Організація роботи обласної ради
Розділ ІІІ. Пленарне засідання обласної ради
Розділ ІV. Постійні комісії обласної ради
Розділ V. Депутатські групи і фракції обласної ради
Розділ VІ. Тимчасові контрольні комісії обласної ради
Розділ VІІ. Депутат обласної ради
Розділ VІІІ. Голова обласної ради
Розділ ІХ. Заступники голови обласної ради
Розділ Х. Президія обласної ради
Розділ ХІ. Виконавчий апарат обласної ради

Розділ І. Загальні положення

        Обласна рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст області у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами, а також повноважень, переданих їй сільськими, селищними, міськими та районними радами.

Стаття 1. Порядок діяльності обласної ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законодавчими актами і цим Регламентом.

Стаття 2. Регламент роботи обласної ради (далі - Регламент) є нормативним актом, обов’язковим для виконання  обласною радою, який передбачає порядок скликання сесії ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії, функції органів обласної ради, депутатів та посадових осіб ради.

Регламент затверджується не пізніше як на другій сесії обласної ради.

Стаття 3. Гласність в роботі ради:

1. Засідання ради, її президії, постійних комісій та тимчасових спеціальних комісій є відкритими і гласними.

2. За рішенням ради можуть проводитися закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань, відповідно до вимог законодавства України про інформацію, і стосуються:

1) інформації щодо приватного життя конкретних громадян, даних персонального характеру;

2) конфіденційної інформації, що визнана такою у встановленому порядку і належить обласній раді, установам, підприємствам, організаціям і відомствам;

3) інформації, що становить державну таємницю.

3. Якщо прийняте у результаті закритого засідання рішення не містить даних, розголошення яких призведе до порушення законодавства у сфері інформації та відповідної таємниці, воно оприлюднюється у встановленому регламентом порядку.

4. Гласність роботи ради забезпечується:

1) доведенням до відома громадськості інформації про скликання сесії та основні питання порядку денного;

2) можливістю трансляції її засідань засобами масової інформації;

3) публікацією звітів про роботу та рішень ради у пресі;

4) наданням можливості громадянам спостерігати (в порядку, обумовленому в частині 7 цієї статті) роботу ради.

5. Представники засобів масової інформації акредитуються при раді на певний термін, який не може бути більшим за термін дії ради поточного скликання, через подання керівництву ради відповідної заяви, підписаної повноважною на те особою засобу масової інформації. Відмова в акредитації повинна бути вмотивованою і може бути оскаржена до ради або до суду. Акредитованим представникам засобів масової інформації надається можливість ознайомлення з матеріалами, які поширюються серед депутатів на пленарному засіданні, за винятком тих, що слухаються у режимі „закритого засідання”.

6. У разі порушення законодавства про інформацію або цього регламенту представником засобів масової інформації, рада може позбавити його акредитації на визначений термін процедурним рішенням.

7. На засіданнях ради можуть бути присутніми громадяни, для яких  визначаються місця за попереднім записом, який веде уповноважена особа (як правило, працівник виконавчого апарату ради). Заявки на запис подаються до закінчення робочого дня, що передує пленарному засіданню. Кількість присутніх обмежується наявною кількістю сидячих місць у відповідному секторі сесійного залу.

8. Місця для депутатів ради відводяться в залі засідань, окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні, і не можуть бути зайняті іншими особами. Під час засідання ради, особи (за винятком технічних працівників), які не є її депутатами, не повинні знаходитися в місці розміщення депутатів.

Стаття 4. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються цим Регламентом та Положенням про постійні комісії, що затверджуються радою.

Стаття 5. Обласна рада може утворювати тимчасові контрольні комісії у відповідності до ст.48 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.


 

Розділ ІІ. Організація роботи  обласної ради

 

Стаття 6. Планування роботи обласної ради.

6.1. Діяльність обласної ради здійснюється відповідно до орієнтовних планів, які затверджуються радою на рік.

Орієнтовний план роботи визначає головні напрями діяльності обласної ради, її органів, та містить перелік основних питань, які плануються радою до розгляду в поточному році із зазначенням служб, відповідальних за їх підготовку.

6.2. Проект орієнтовного плану  роботи обласної ради  розробляється постійними комісіями ради та виконавчим апаратом з урахуванням пропозицій депутатів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

6.3. Орієнтовний план роботи на наступний рік затверджується на пленарному засіданні ради в кінці поточного року і в десятиденний строк доводиться до відома всіх депутатів обласної ради, виконавчих органів, зацікавлених організацій і службових осіб.

6.4. В орієнтовний план роботи на рік обов’язково включаються питання:

-                 контролю за виконанням депутатських запитів, планів робіт та рішень обласної ради;

-                 звіти посадових осіб облдержадміністрації про роботу по виконанню делегованих радою повноважень.

6.5. Організація виконання орієнтовного плану  покладається на постійні комісії та виконавчий апарат обласної ради. Хід виконання орієнтовного плану роботи обговорюється на засіданнях постійних комісій, засіданнях президії обласної ради. Пропозиції щодо уточнення або зміни перспективного плану роботи ради розглядаються обласною радою на пленарних засіданнях на вимогу депутатів та постійних комісій.

6.6. На основі орієнтовного плану президія та виконавчий апарат обласної ради розробляють плани підготовки та проекти порядку денного чергових  сесій обласної ради. Плани затверджуються головою обласної ради або його заступником.

Планами визначається перелік документів, які повинні бути розроблені, терміни розробки та відповідальні за цю роботу, а також інші питання, пов’язані з підготовкою і проведенням сесій обласної ради.

6.7. Орієнтовні плани роботи постійних комісій складаються на поточний рік, а уточнені – на поточний квартал і затверджуються на засіданні комісій. Плани роботи комісій можуть коригуватись в разі включення до них позапланових питань за дорученням обласної ради, голови ради та його заступників, за пропозицією членів комісії, інших депутатів.

До плану роботи  комісії питання включається  після обговорення пропозицій на засіданні комісії, з визначенням строку підготовки питання і відповідального за його підготовку.

 

Стаття 7. Скликання сесії, її пленарних засідань та засідань постійних комісій обласної ради.

7.1. Обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань  ради, а також засідань постійних комісій.

7.2. Перша сесія новообраної обласної ради скликається обласною виборчою комісією  не пізніше як через місяць після обрання обласної ради в правомочному складі. Її відкриває і веде (до обрання голови обласної ради) голова цієї виборчої комісії. Він інформує раду про підсумки виборів депутатів і визнання їх повноважень.

7.3. Наступні сесії ради скликаються головою обласної ради в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.

У разі немотивованої відмови голови обласної ради, або неможливості ним скликати сесію ради, сесія скликається одним із заступників голови обласної ради у випадках:

1) відповідно до доручення голови обласної ради;

2)  якщо голова обласної ради без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених п. 4 ст. 7;

3)  якщо сесія не скликається головою обласної ради у строки, передбачені Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

7.4.  Сесія обласної ради може бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу обласної ради, або голови обласної державної адміністрації.

7.5. У разі, якщо посадові особи, зазначені у п. 3 статті 7, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб’єктів, зазначених у п. 4 ст. 7, сесія може бути скликана депутатами обласної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради.

7.6. Розпорядження голови ради чи пропозиції (у випадках, передбачених ст.46 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”) про скликання та порядок денний сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніше, ніж за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради. Винятковість випадків визначається ініціатором скликання сесії і обумовлюється у розпорядженні про її скликання.

7.7. У випадку, коли після засідань постійних комісій ради пленарне засідання не відбулось, голова ради своїм розпорядженням призначає іншу дату проведення пленарного засідання, про що депутати і населення інформуються не пізніш як за день до його проведення.

7.8. У випадку, коли не всі питання порядку денного були розглянуті, проводяться наступні пленарні засідання сесії.

7.9. Засідання  постійної комісії ради скликається її головою, а в разі неможливості виконувати ним свої повноваження - його заступником.

7.10. Засідання постійної комісії ради скликається  в міру  необхідності, але не рідше термінів, визначених Положенням "Про  постійні комісії обласної ради". Цим Положенням регламентується і порядок ведення цих засідань.

Стаття 8. Підготовка питань до розгляду на сесії обласної ради.

8.1. Пропозиції про скликання сесії обласної ради, вмотивовані і підписані ініціаторами, подаються голові обласної ради із зазначенням питань та проектами документів, розгляд яких пропонується.

8.2. Пропозиції щодо питань на розгляд сесії можуть вноситися головою обласної ради, постійними комісіями, депутатами, головою обласної державної адміністрації, управліннями обласної державної адміністрації, іншими обласними структурами, а на пленарному засіданні – лише депутатами обласної ради.

8.3. Пропозиції щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, котрі надійшли не від депутатів або постійних комісій обласної ради, подаються голові ради супровідною запискою і проектом рішення, яке пропонується прийняти з цього питання не пізніше ніж за 10 днів до початку роботи постійних комісій. До проекту рішення додається обгрунтування необхідності прийняття даного рішення та бланк погодження із зазначенням ініціатора проекту та візами керівників усіх зацікавлених управлінь. Проекти рішень повинні бути юридично обгрунтованими.

8.4. Питання, які попередньо включені в порядок денний чергової сесії, розглядаються постійними комісіями та президією ради.

8.5. Депутат обласної ради отримує у виконавчому апараті обласної ради не пізніше, ніж за 3 дні до проведення засідання постійної комісії, матеріали з питань, які виносяться на розгляд сесії. У виняткових випадках, які зазначені у цьому Регламенті, проект рішення із обгрунтуванням головуючого на пленарному засіданні вноситься за рішенням ради у скорочений термін.

8.6. Зауваження та пропозиції депутатів до проектів рішень систематизуються у вигляді таблиці та надаються депутатам перед початком пленарного засідання.

8.7. До моменту включення проекту рішення до порядку денного проект може бути відкликаний ініціатором. Проект, включений до порядку денного за рішенням обласної ради, може бути відкликаний лише за згодою ради.

8.8. Подання депутатів чи груп та фракцій, які стосуються  певних питань порядку денного чергової сесії, вносяться голові ради у письмовій формі не пізніше як за 1 день  до проведення засідання президії ради з питань порядку денного чергового пленарного засідання. Ці пропозиції повинні відповідати вимогам  цього Регламенту щодо підготовки питань до розгляду на пленарному засіданні ради. Подання, що надійшли несвоєчасно, розглядаються на наступній сесії.

8.9. Скорочення термінів подання проектів рішень розглядається в кожному окремому випадку президією ради, а внесені на початку пленарного засідання -  радою з прийняттям окремого процедурного рішення.

8.10. В порядку денному визначаються доповідачі і співдоповідачі з кожного окремого питання.


 

Розділ ІІІ. Пленарне засідання обласної ради

 

Стаття 9. Відкриття пленарного засідання.

9.1. Ніхто не має права перешкоджати депутатам проводити сесії обласної ради.

 Пленарне засідання обласної ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Якщо з’ясується, що пленарне засідання  є неправомочним, то головуючий повинен припинити пленарне засідання. Якщо, після строку, визначеного головуючим для реєстрації, кількість  депутатів на пленарному засіданні все ж не відповідає вимогам щодо його правомочності (відсутність кворуму), то головуючий остаточно припиняє пленарне засідання та приймає рішення про його перенесення.

9.2. На засіданнях обласної ради можуть бути присутніми народні депутати України, голова обласної державної адміністрації, його заступники, прокурор області, голови апеляційного та господарського судів, начальник обласного управління юстиції, голови районних рад, Мукачівський, Ужгородський, Хустський, Берегівський, Чопський міські голови та голови райдержадміністрацій. Вищі посадові особи держави, голова обласної державної адміністрації на пленарних засіданнях ради займають місце ліворуч від головуючого.

При необхідності на засідання обласної ради запрошуються керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, політичних партій, інших громадських організацій, трудових колективів, преси, телебачення і радіо, а також інші особи  залежно від питання, що обговорюється.

Запрошені повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до питань, які розглядаються радою або постійною комісією. У разі порушення порядку вони, за розпорядженням головуючого, можуть позбавлятися права бути присутніми на засіданні.

9.3. Пленарні засідання обласної ради проводяться у сесійній залі державною мовою.

При необхідності можуть проводитись виїзні засідання ради.

9.4. Пленарні засідання  ради відкривають, ведуть і закривають голова або один із заступників голови ради, а першу сесію ради відкриває і веде пленарне засідання голова обласної територіальної виборчої комісії - до обрання голови обласної ради.

9.5. У випадках, передбачених  цим Регламентом, пленарне засідання відкриває депутат, за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія , і який входить до її складу, а веде, за рішенням ради, один із депутатів ради.

9.6. Відповідно до цього Регламенту  депутат ради зобов’язаний зареєструватись і бути присутнім на пленарних засіданнях ради. Якщо депутат не може взяти участь у пленарному засіданні ради або може спізнитись на його відкриття, про це він повинен повідомити голову ради через виконавчий апарат ради до початку пленарного засідання, вказавши відповідні причини.  Про намір достроково покинути пленарне засідання  депутат зобов’язаний письмово проінформувати головуючого на пленарному засіданні через секретаріат сесії.

9.7. Засвідчення особи депутата із видачею картки для роботи з електронною системою підрахунку голосів проводиться біля столу реєстрації за пред’явлення посвідчення.

9.8. Голосування на пленарних засіданнях здійснюється депутатами ради виключно особисто. Рішення, прийняті з порушенням цієї процедури, вважаються нечинними.

9.9. При виникненні у депутата сумнівів щодо дотримання вимоги п. 9.8. Регламенту при прийнятті конкретного рішення, він може порушити перед головуючим питання про поіменну реєстрацію депутатів, присутніх на пленарному засіданні.

Якщо зазначену пропозицію  підтримає не менше 1/3 депутатів, головуючий доручає лічильній комісії встановити особисту присутність депутатів на пленарному засіданні.

Результати цієї процедури оформляються лічильною комісією письмово та за підписом голови лічильної комісії передаються до секретаріату сесії.

9.10. Рішення, щодо якого не дотримана вимога особистого голосування депутата, вважається нечинним з моменту встановлення лічильною комісією факту зарахування голосу відсутнього на пленарному засіданні депутата (-ів) при голосуванні за це рішення.

 

Стаття 10. Порядок ведення пленарного засідання.

10.1.  Головуючий на пленарному засіданні в першочерговому порядку вносить пропозиції щодо процедурних питань, а після пропозицій, змін і доповнень, внесених  депутатськими групами, фракціями, депутатами ради, ставить їх на голосування в порядку надходження.

10.2. На пленарних засіданнях обласною радою утворюється секретаріат сесії у складі 3-х депутатів.

До обов’язків секретаріату входить:

-           контроль за реєстрацією депутатів і запрошених;

-           реєстрація записок депутатів і запрошених з проханням про виступ у порядку їх надходження та передача списку виступаючих головуючому на сесії;

-           облік виступаючих, контроль за роботою технічних засобів і стенографуванням;

-           перевірка тексту стенографічних звітів та протоколів сесії (у разі потреби);

-           реєстрація заяв, пропозицій та повідомлень депутатів, постійних комісій під час засідання та, при необхідності, їх розповсюдження;

-           опрацювання звернень громадян, що надходять на адресу сесії, співпраця із засобами масової інформації.

10.3. Наступним етапом роботи пленарного засідання є затвердження порядку денного.

10.4. Всі проекти, що надійшли на розгляд з питань порядку денного, та зміни і доповнення (в письмовій формі) ставляться на голосування в порядку надходження, якщо депутат не знімає їх перед голосуванням або в результаті обговорення.

За пропозицією депутата або головуючого на пленарному засіданні порядок денний пленарного засідання може бути розширений проектом (-ами) рішення ради, якщо йдеться  про питання, які є невідкладними.

Рішення ради заноситься до протоколу.

10.5. Невідкладні питання можуть вноситися в порядок денний під час пленарного засідання тільки за рішенням ради.

10.6. Проект порядку денного пленарного засідання, сформований відповідно до вимог цього Регламенту, обговорюється і затверджується в цілому більшістю голосів депутатів від загальної кількості депутатів ради.

Після затвердження порядку денного головуючий на засіданні пропонує порядок роботи пленарного засідання, який затверджується процедурним рішенням ради.

Порядок роботи пленарного засідання регулює питання тривалості пленарного засідання, час перерви та інші питання, що стосуються організації роботи конкретного пленарного засідання.

10.7. Після затвердження порядку денного оголошуються депутатські запити, запитання,  оголошення, відповіді на депутатські запити (за наявності вимоги депутата - автора запиту, яка до початку  пленарного засідання подана в письмовій формі до секретаріату сесії), прийняття рішень щодо відповідей на депутатські запити.

10.8. Пленарне засідання ради веде головуючий. Головуючий на засіданні ради:

-           відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в пленарних засіданнях  ради відповідно до прийнятого порядку роботи;

-           виносить на обговорення проекти рішень ради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення; інформує про матеріали, що надійшли на адресу ради;

-           повідомляє списки осіб, які записалися до виступів;

-           надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;

-           створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;

-           ставить питання на голосування, оголошує його результати;

-           забезпечує дотримання цього Регламенту  всіма присутніми на засіданні;

-           робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити;

-           вживає заходів до підтримання порядку на засіданні;

-           має право виправляти фактичні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні;

-           здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.

10.9. Під час засідання ради головуючий на засіданні не коментує  промовців і не дає їм оцінок, за винятком випадків, зазначених у цьому Регламенті.

Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення питання, і головуючий на засіданні вважає, що рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.

Якщо промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу осіб, організацій, установ чи держави, або перевищує встановлений для виступу час, головуючий, після попередження, позбавляє промовця слова.

10.10. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого  на засіданні, під час розгляду внесеної ним пропозиції з непроцедурного питання та прийняття рішення щодо неї, а також під час розгляду питання персонально щодо головуючого на засіданні він звільняє місце, відведене для головуючого на засіданні; ведення засідання доручається іншій особі, зазначеній в цьому Регламенті.

10.11. Обласна рада  проводить свої пленарні засідання, як правило, з 10.00 до 17.00 години.

Після кожних 2 годин роботи сесії може оголошуватися перерва на 15 хвилин. При необхідності рада може встановити інший порядок роботи.

10.12. В будь-який час депутат обласної ради може звернутися з однією із наступних пропозицій щодо регламенту роботи пленарного засідання:

-           стосовно перерви у засіданні, переносу чи відміни засідання;

-           про те, щоб вважати список для виступів вичерпаним;

-           стосовно завершення обговорення поточного пункту порядку денного;

-           стосовно перенесення пункту порядку денного;

-           стосовно повторного винесення пункту порядку денного на розгляд постійної комісії.

10.13. При обговоренні одного питання депутат має право взяти слово не більше як двічі. Це обмеження не стосується доповідача з даного питання. Головуючий надає слово для виступів у порядку черги або попереднього запису (після обрання секретаріату сесії).

10.14. Під час виступів на пленарних засіданнях встановлюються такі орієнтовні обмеження часу:

-         доповідь - до 20 хв.;

-         співдоповідь - до 10 хв. кожна;

-         запитання та відповіді на них по доповіді та співдоповідях - до 30 хв.;

 

-         обговорення доповіді - до 30 хв.;

-         виступ в обговоренні - до 7 хв.;

-         повторний виступ - до 1 хв.;

-         запитання - до 1 хв.;

-         відповідь на запитання - до 1 хв.;

-         репліка за порядком ведення - до 1 хв.;

-         оголошення, звернення, репліки - до 1 хв.

За згодою депутатів головуючий може, в міру необхідності, продовжити зазначений час.

10.15. Пропозиція про дострокове припинення обговорення ставиться на голосування після трьох наступних виступів з моменту її надходження.

Обговорення припиняється, якщо за це проголосувало більше половини присутніх депутатів.

10.16. Якщо після припинення обговорення один з депутатів наполягає на виступі і його підтримує не менш як 15 депутатів, йому надається час до 3 хвилин. Таких виступів може бути не більше двох з одного питання.

10.17. Якщо не менш як 1/3 депутатів проголосували проти припинення обговорення, воно поновляються на термін не більш як 15 хвилин.

Подальше  продовження обговорення можливе на вимогу не менш як половини депутатів, присутніх на засіданні.

10.18. Після припинення обговорення перед голосуванням доповідачі  та співдоповідачі мають право на заключне слово до 5 хвилин кожний.

10.19. Всі пропозиції, що надійшли, ставляться на голосування, якщо автори не знімають їх. З мотивів голосування надаються 4 виступи до 1 хвилини кожний (не більше двох  виступів за проект і не більше двох виступів проти). 

 

Стаття 11. Порядок голосування на пленарних засіданнях.

11.1. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує порядок голосування з обговореного питання.

11.2. Початок голосування головуючий погоджує з присутніми на засіданні депутатами, оголошує про необхідну кількість голосів для прийняття рішення, а також про вид голосування, якщо з цього приводу надійшли від депутатів пропозиції.

11.3. На голосування ставляться всі пропозиції і поправки, внесені депутатами на засіданнях постійних комісій та в ході обговорення питання, в порядку їх поступлення.

11.4.  Якщо пропозиція, поправка сформульовані нечітко, головуючий на засіданні уточнює в ініціатора запропонований ним текст пропозиції чи поправки і ставить на голосування. Головуючий на засіданні відмовляє у постановці на голосування пропозиції, поправки, якщо вона не стосується обговорюваного питання, суперечить раніше прийнятим рішенням, повторює за суттю відхилений обласною радою текст.

11.5.  У разі, коли дві або більше пропозиції, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну, обласна рада проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення.

11.6. Тексти пропозиції чи поправки, що будуть ставитись на голосування, повинні оголошуватися, при цьому називається їх ініціатор.

11.7. Перед кожним голосуванням головуючий формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, після чого відразу   пропонує провести голосування щодо нього.

Після закінчення голосування головуючий оголошує його результат.

11.8. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.

У разі порушення процедури голосування негайно проводиться повторне голосування без дебатів.

 

Стаття 12. Порядок прийняття рішень на пленарних засіданнях.

12.1. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення обласної ради після їх обговорення приймаються на пленарному засіданні більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Регламентом.

Якщо в ході обговорення проекту рішення були висловлені зауваження і пропозиції, то запропонований проект рішення береться за основу. Після голосування щодо зауважень і пропозицій рішення приймається в цілому.

Рішення обласної ради може прийматися без обговорення на пленарному засіданні, якщо жоден з депутатів не наполягає на цьому.

12.2. Рішення ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням, якщо за таку форму проголосувало більше половини від загального складу ради. Таємне голосування обов'язково проводиться у таких випадках:

-     при обранні голови ради, заступників голови ради, звільненні їх з посади;

-     при прийнятті рішення про недовіру голові обласної державної адміністрації;

-     при внесенні до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо голови обласної державної адміністрації.

12.3. Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань через електронну систему підрахунку голосів, або (у виняткових випадках) картками, при проведенні таємного голосування – у відведеному для цього місці.

Депутат, який був відсутній в залі під час голосування, не може віддати свій голос раніше або пізніше.

При потребі, для проведення голосування і визначення його результатів сесія ради обирає з числа депутатів відкритим голосуванням лічильну комісію в кількості 5 депутатів.

Лічильна комісія обирає зі свого складу голову і секретаря. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії та затверджуються обласною радою простим голосуванням.

12.4. В окремих випадках може бути прийнято рішення про проведення поіменного голосування. Поіменне голосування проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів. На голосування ця пропозиція ставиться першою серед інших пропозицій щодо способу голосування.

12.5. Рішення ради підписує головуючий на пленарному засіданні. Додатки до рішення підписує заступник голови ради.

12.6. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх публікації в газеті "Новини Закарпаття”, але не пізніше, ніж через п'ять днів після їх прийняття, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

12.7. Рішення ради, її органів, розпорядчі документи посадових осіб ради з мотивів їхньої невідповідності  Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку, а також можуть бути скасовані за їх ініціативою.

12.8.  Рішення ради та її органів, розпорядчі документи посадових осіб ради доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних рішень ради, розпоряджень голови ради.

 Стаття 13.  Дисципліна та етика на пленарних засіданнях.

13.1. На засіданнях обласної ради депутат повинен  не допускати образливих висловлювань, не використовувати  у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів, закликати до незаконних дій.

Головуючий на засіданні має право попередити оратора про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, а у разі повторного порушення - позбавити його права виступу на даному засіданні за рішенням ради.

Депутат, прізвище якого згадувалось у виступі оратора, має право на репліку.

13.2. Якщо головуючий звертається до оратора, останній повинен зупинити свій виступ, інакше головуючий може припинити його виступ.

Якщо оратор виступає без дозволу головуючого, мікрофон може бути виключено без попередження.

13.3. Якщо оратор перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, головуючий після двох попереджень позбавляє його слова. Частина виступу оратора, яка   виголошена   після позбавлення його слова, не заноситься до стенограми засідання.

13.4. Під час засідання обласної ради депутати не повинні заважати ораторам і слухачам діями, які перешкоджають   викладенню або сприйманню виступу.

Головуючий продовжує час для виступу оратора на термін, на який виступ оратора переривався, якщо  це не пов'язано  із застосуванням до оратора заходів впливу, передбачених цим Регламентом.

 13.5. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання обласної ради, головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку.

Після повторного попередження протягом засідання головуючий, за згодою більшості присутніх депутатів, визначеною шляхом голосування без обговорення, може позбавити депутата слова до кінця засідання.

 Стаття 14. Протокол. Стенографічний звіт із пленарного засідання обласної ради.

Засідання обласної ради стенографуються. Ведення стенографічного звіту засідання здійснює виконавчий апарат обласної ради.

Стенографічний звіт повинен повністю відбивати хід пленарного засідання ради. Він повинен також містити інформацію про день і час проведення засідання, порядок денний сесії, прізвища головуючого і тих, хто виступає на засіданні. До стенографічного звіту засідання обласної ради додаються:

-     прийняті рішення;

-     дані про поіменну реєстрацію присутніх на засіданні депутатів;

-     список депутатів, відсутніх на засіданні;

-     результати поіменного голосування ( за наявності);

-     повні результати голосування;

-     тексти невиголошених виступів депутатів;

-     список запрошених на сесію.

Якщо сесія обласної ради складається із кількох пленарних засідань, складається протокол кожного засідання окремо.


 

Розділ ІV. Постійні комісії обласної ради

 

Стаття 15. Постійні комісії є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.

Стаття 16. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

За рішенням ради про обрання постійних комісій голосування може проводитися в цілому по складу комісії, або по кожній кандидатурі окремо, або в іншому порядку.

Протягом строку повноважень рада може утворювати нові постійні комісії, ліквідовувати і реорганізовувати раніше утворені комісії, вносити зміни до складу комісій. Депутат може обиратись до складу однієї постійної комісії та брати участь в роботі інших комісій з правом дорадчого голосу. Чисельність комісій формується у приблизно рівній кількості.

Стаття 17.  До складу постійних комісій не можуть бути обрані голова обласної ради та його заступники.

Стаття 18. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Стаття 19. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.

Стаття 20. Постійні комісії за дорученням ради, голови, заступників голови обласної ради, або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів, а також з питань, віднесених до відання ради, облдержадміністрації, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради, здійснюють контроль за виконанням рішень ради.

Стаття 21. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.

Стаття 22. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу з реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії, або неможливості виконувати ним свої повноваження з інших причин, його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.

Стаття 23. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.

Стаття 24. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

Стаття 25. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

Стаття 26. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть, за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, її голови, заступників голови обласної ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.

Стаття 27. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах. За рішенням обласної ради голова постійної комісії   з питань бюджету  може працювати в раді на постійній основі.

Стаття 28. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

Стаття 29. Обласна рада утворює постійні комісії:

1.             З  питань бюджету.

2.             З питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій.

3.             З питань транскордонного співробітництва.

4.             З питань управління майном та приватизації.

5.             З питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села.

6.             З питань законності і правопорядку.

7.             З питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, національних меншин та інформаційної політики. 

8.             З питань охорони здоров’я.

9.             З питань праці, зайнятості та соціального захисту населення.

10.        З питань екології та використання природних ресурсів.

11.        З питань розвитку туризму та рекреації.

12.        З питань регламенту, депутатської етики та адміністративно-територіального устрою.


 

Розділ V. Депутатські групи і фракції обласної ради

 

Стаття 30. Депутати обласної ради можуть добровільно об'єднуватись у депутатські групи та фракції за умови, що до їх складу входять депутати за кількістю не меншою, ніж  5  депутатів.

Депутатські групи, сформовані на основі партійної належності депутатів, називаються депутатськими фракціями. До складу депутатської фракції можуть входити і позапартійні депутати, які підтримують політичну спрямованість фракції. Депутатські групи, сформовані на позапартійній основі, об’єднують депутатів, які поділяють однакові або схожі погляди з питань державного, соціально-економічного розвитку, або за іншими ознаками.

Стаття 31. Порядок роботи депутатської групи та фракції, умови вступу депутата до депутатської групи та фракції, його виходу чи виключення з них визначаються самою депутатською групою чи фракцією згідно з діючим законодавством.

Стаття 32. Депутат не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої депутатської групи чи фракції. Голова обласної ради, його заступники, депутати, які працюють в раді на постійній основі, не входять до складу жодної депутатської групи, фракції.

Стаття 33. Утворення депутатських груп та фракцій, їх організація та утворення нових може проводитись протягом повноважень обласної ради.

Стаття 34. Кожна депутатська група та фракція повинна бути зареєстрована обласною радою. Умовою її реєстрації є подання на ім'я голови обласної ради підписаного персонально депутатами письмового повідомлення про створення депутатської групи чи фракції з викладенням її назви, мети чи завдання, переліком персонального складу членів групи чи фракції, а також прізвищ депутатів, які уповноважені представляти групу чи фракцію. Повідомлення про створення депутатської групи, фракції подається голові ради у міжсесійний період, а у день сесії – перед початком пленарного засідання.

Повна та скорочена назва депутатської фракції повинна збігатися з назвою відповідної партії. У разі, коли депутатська фракція об’єднує депутатів з кількох партій, її назва повинна включати назви цих партій.

Стаття 35. Головуючий інформує на пленарному засіданні депутатів про створення депутатської групи чи фракції, її кількісний та персональний склад і уповноважених представників.

У такому ж порядку повідомляється про зміни в складі депутатських груп та фракцій.

Стаття 36. Про зміни у складі депутатської групи чи фракції її повноважний представник повідомляє письмово голову обласної ради, це повідомлення підписує і депутат, щодо якого воно подається, або лише уповноважений представник депутатської групи чи   фракції, якщо депутата виключено з групи чи фракції.

Стаття 37. Діяльність депутатської групи, фракції припиняється:

1)   у разі вибуття окремих депутатів обласної ради, внаслідок чого її чисельність стає меншою, ніж встановлено статтею 30 Регламенту;

2)   у разі прийняття депутатами обласної ради, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи, фракції;

3)   після закінчення строку, на який депутати обласної ради об’єдналися в депутатську групу, фракцію,  або строку повноважень обласної ради.

Стаття 38. Депутатські групи, фракції мають право:

1)   на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях  ради;

2)   попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада;

3)   на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради;

4)   об’єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції, а також з іншими депутатами, які не входять у групи чи фракції для створення коаліції;

5)   здійснювати інші права, передбачені законами України.

 

Стаття 39. Жодна депутатська група чи фракція не має права виступати від імені обласної ради.

 

Стаття 40. За зверненням уповноваженого представника депутатської групи чи фракції виконавчий апарат обласної ради поширює серед депутатів підготовлені нею матеріали як офіційні документи.


   

Розділ VІ. Тимчасові контрольні комісії обласної ради

 

Стаття 41. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.

Стаття 42. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.

Стаття 43. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.

Стаття 44. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.


 Розділ VІІ. Депутат обласної ради

 

Стаття 45. Повноваження депутата обласної ради  починаються з дня відкриття першої сесії обласної ради, з моменту офіційного оголошення підсумків виборів обласною територіальною виборчою комісією, і закінчуються в день відкриття першої сесії обласної ради нового скликання.

Повноваження депутата обласної ради, який обраний за списком партії (блоку) замість вибулого, починаються після повідомлення територіальної виборчої комісії про його реєстрацію на черговому пленарному засіданні обласної ради.

Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.

Стаття 46. Депутат представляє інтереси всіх територіальних громад області, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат ради повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

З метою рівноправного представлення інтересів мешканців всіх адміністративно-територіальних одиниць, співпраці з територіальними громадами сіл, селищ, міст області у  вирішенні проблем соціально-економічного розвитку, депутат обласної ради може бути закріплений за окремою територіальною громадою міста, району. При  цьому враховуються особисте бажання, місце проживання чи діяльності  депутата. Координація роботи по взаємодії депутатів обласної ради з територіальними громадами області покладається на заступників голови обласної ради.

Депутат підтримує постійний зв'язок з виборцями закріпленої за ним громади міста, району,  проводить депутатські прийоми, зустрічі, вивчає   проблеми та сприяє їх вирішенню,  вивчає громадську думку, потреби населення, інформує про них профільну комісію а у виключних випадках обласну раду. У   своїй роботі опирається на допомогу місцевих рад, громадськості, трудових  колективів та об'єднань громадян

Стаття 47. На час сесій, засідань постійних комісій ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю за рахунок обласного бюджету.

Стаття 48. Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

Депутат зобов'язаний зареєструватися і бути присутнім на пленарному засіданні обласної ради та її органів, до яких його обрано.

Стаття 49. Депутат, який не може взяти участь у пленарному засіданні обласної ради, повинен завчасно, із зазначенням причини, повідомити про це голову обласної ради через виконавчий апарат обласної ради, а про неможливість взяти участь у засіданні постійної комісії - голову цієї комісії.

У разі невиконання депутатом цієї вимоги, він дає пояснення з цього приводу комісії з питань регламенту, депутатської етики та адміністративно-територіального устрою.

У разі пропуску депутатом без поважних причин протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним рішень і доручень ради та її органів, рада може звернутися до відповідної партії (блоку) з пропозицією вжити до депутата заходи впливу у встановленому законом порядку.

Стаття 50. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

Стаття 51. Депутат обласної ради може мати до п’яти помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах.

Умови діяльності та кількість помічників-консультантів депутата обласної ради визначаються Положенням про помічника-консультанта депутата обласної ради, яке затверджується обласною радою.

Також обласною радою затверджується опис посвідчення помічника-консультанта депутата обласної ради.

Стаття 52. Депутат обласної ради має право на депутатське звернення, депутатський запит і депутатське запитання.

Депутатське звернення – викладена в письмові формі вимога депутата з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, здійснити певні дії, вжити заходів, чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

Депутатське звернення розглядається у встановлені Законом строки.

Якщо депутат обласної ради не задоволений результатами розгляду свого звернення, або якщо зазначені вище органи та посадові особи ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит.

Депутатський запит – це підтримана радою вимога депутата обласної ради до посадових осіб ради і її органів, керівників місцевих органів виконавчої ради, підприємств, установ і організацій  незалежно від форм  власності, розташованих або зареєстрованих на території області, а також до голови обласної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.

Депутатський запит повинен включати коротку характеристику фактичного стану справи, що є його предметом, і проблеми, що виникають з цього стану.

Депутатський запит може бути внесений депутатом обласної ради або групою депутатів попередньо, або на пленарному засіданні ради, у письмовій  чи усній формі. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради.

Голова ради доводить текст депутатського запиту до відповідного органу або посадової особи, до яких його звернуто.

Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов’язані у 15-денний строк дати офіційну письмову відповідь на нього обласній раді і депутату, який  його вніс. Якщо запит з об’єктивних причин не може бути  розглянуто у зазначений строк, то орган або посадова особа зобов’язані письмово повідомити про це раду та депутата обласної ради, який вніс запит, і запропонувати  інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит, у разі необхідності, розглядається на пленарному засіданні ради.

Після оголошення відповіді на запит депутат має право виступити з реплікою і дати оцінку відповіді. Час на такий виступ не повинен перевищувати 5 хвилин.

За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше 1/4  присутніх на засіданні депутатів обласної ради.

Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення  радою відповіді на запит. Вони, або уповноважені ними особи, мають право бути присутніми на цьому засіданні ради.

За результатами розгляду відповіді на  депутатський запит, обласна рада приймає відповідне рішення.

Облік депутатських  запитів і контроль за їх розглядом здійснюють працівники відділу організаційного забезпечення діяльності  ради  виконавчого апарату обласної ради.

Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється, і рішення по ньому не приймається.

Стаття 53. Пропозиції, зауваження, висловлені депутатами на сесії ради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарних засіданнях, розглядаються радою чи, за її дорученням, постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд відповідним органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутата та раду.

Стаття 54. Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у обласній раді та робити виписки, копіювання цих документів.

Стаття 55. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання визначаються Конституцією України, законами "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про статус депутатів місцевих рад", іншими законами, цим Регламентом.


 

Розділ VІІІ. Голова обласної ради

 

Стаття 56. Голова обласної ради обирається обласною радою з числа її депутатів у межах строку повноважень ради таємним голосуванням.

Стаття 57. Пропозиції щодо кандидатур на посаду голови обласної ради вносяться депутатами обласної ради на першій її сесії. Після обговорення кожної кандидатури проводиться голосування щодо включення її у список для таємного голосування.

Прізвища кандидатів на посаду голови обласної ради вносяться до бюлетенів в алфавітному порядку.

Стаття 58. Таємне голосування організовується лічильною комісією, обраною з числа депутатів.

Бюлетені, в яких після голосування залишено більше одного кандидата, вважаються недійсними.

Стаття 59. За результатами таємного голосування обраним вважається кандидат, що набрав більше 50 відсотків голосів від загальної кількості депутатів. Якщо, за результатами таємного голосування, жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, проводиться другий тур голосування, в якому беруть участь два кандидати, що набрали відносну більшість голосів порівняно до інших. Якщо, за результатами другого туру голосування, жоден з кандидатів не набрав необхідну кількість голосів, оголошується перерва для консультацій і проводиться повторне голосування.

Стаття 60. Голова ради виконує свої обов'язки до обрання голови ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень голови ради відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”.

Стаття 61. Голова ради працює у раді на постійній основі, не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (крім партійної, викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.

Стаття 62. У своїй діяльності голова ради є підзвітним раді і може бути звільнений з посади радою, якщо за його звільнення проголосувало не менш як дві третини депутатів від загального складу ради шляхом таємного голосування.

 

Стаття 63. Питання про звільнення голови ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менше третини депутатів від загального складу ради.

Стаття 64. Голова обласної ради:

1)   скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради;

2)   забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням;

3)   представляє раді кандидатури для обрання на посаду заступників голови ради, вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання;

4)   вносить раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради та їх голів;

5)   координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

6)   організовує подання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень;

7)   організовує, відповідно до законодавства, проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

8)   організовує роботу президії ради;

9)   призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради;

10)       здійснює керівництво виконавчим апаратом ради;

11)       є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату;

12)       підписує рішення ради, протоколи сесій ради;

13)       забезпечує роботу по розгляду звернень громадян, особистий прийом громадян;

14)       забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради;

15)       представляє раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого  самоврядування,  обўєднаннями громадян,  трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;

16)       за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження обласної ради та її органів;

17)       звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін;

18)       вирішує інші питання, доручені йому радою.

Голова обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.


     

Розділ ІХ. Заступники голови обласної ради

 

Стаття 65. Голова обласної ради може мати заступників. Їхня кількість визначається радою. Заступники голови обласної ради обираються радою у межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснюють свої повноваження до обрання заступників голови ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення їх повноважень встановлених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” щодо голови ради.

Стаття 66. Заступники голови ради можуть бути достроково звільнені з посади за рішенням ради, якщо за їх звільнення проголосувало більшість депутатів від загального складу ради шляхом таємного голосування. Питання про звільнення заступників може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради або голови ради.

Стаття 67. Один із заступників голови ради, в разі відсутності голови ради або неможливості виконання ним своїх обов'язків з інших причин, здійснює повноваження голови обласної ради.

Стаття 68. Заступники голови ради працюють у раді на постійній основі. На них поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені для голови ради.

Стаття 69. Пропозиції щодо кандидатур для обрання заступників голови обласної ради вносить голова обласної ради.

Стаття 70. Обраними заступниками голови обласної ради вважаються кандидати, що за результатами таємного голосування набрали більше 50 відсотків голосів від загальної кількості депутатів.

В разі, коли кандидати не набрали необхідної кількості голосів, голова обласної ради вносить на розгляд ради інші кандидатури.


Розділ Х. Президія обласної ради

 

Стаття 71. Обласна рада утворює президію ради. Президія ради є дорадчим органом ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд ради. Президія ради може приймати рішення, які мають дорадчий характер.

Стаття 72. До складу президії ради входять голова ради, його заступники,  голови  постійних комісій  ради,  уповноважені  представники депутатських груп і фракцій, голова кординаційної ради коаліції.

Стаття 73. Президія ради діє на основі Положення про неї, що затверджується радою.


 

Розділ ХІ. Виконавчий апарат обласної ради

 

Стаття 74. Виконавчий апарат обласної ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України, законами України.

Стаття 75. Виконавчий апарат ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її  органів, депутатів, сприяє здійсненню відповідною радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, сприяє акредитованим працівникам засобів масової інформації у здійсненні ними професійної діяльності, заздалегідь повідомляє їх про час проведення засідань, прес – конференцій, надає інформаційні матеріали, необхідні для ознайомлення громадськості з роботою обласної ради.

Стаття 76. Виконавчий апарат ради утворюється обласною радою. Його структура і чисельність, витрати на утримання встановлюються радою за поданням її голови.

Стаття 77. Виконавчий апарат ради за посадою очолює голова обласної ради.

Стаття 78. Виконавчий апарат ради здійснює свою роботу на підставі регламенту роботи виконавчого апарату, який затверджується розпорядженням голови ради.

          Цей Регламент може бути доповнений і змінений за рішенням обласної ради.

Гаряча лінія
 
Архів новин
18 березень 2010 >
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
Анонс
15.03.10 9.30 Покладання квітів до пам’ятника Августину Волошину з нагоди 136 річниці від дня народження. Керівництво області (м. Ужгород, Набережна Незалежності).

13.00 Урочисті заходи з нагоди 71 річниці Карпатської України. Керівництво області (Хустський район, Красне Поле).

17.00 Участь в. о. першого заступника голови обласної ради Брензовича В.І. в урочистих заходах з нагоди 162 – ї річниці угорської революції та національно-визвольної війни 1848-1849 років(м. Ужгород, пл.Ш.Петефі).


16.03.10-19.03.10 Участь голови обласної ради Кічковського М.М. у засіданні Комітету з питань сталого розвитку та роботі 18-ї сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи (м. Страсбург, Франція)


16.03.10 10.00 – 12.00 “Прямий телефонний зв’язок» населення області із керуючим справами виконавчого апарату обласної ради Бульчаком В.М.

10.00 Нарада з питань попереднього розгляду Схеми планування території Закарпатської області за участю профільних постійних комісій обласної ради (V поверх, малий зал).

10.00 Пленарне засідання сесії Воловецької районної ради. Щербей М.В. – голова ради.


17.03.10 Погодження з головами постійних комісій обласної ради графіку засідань. Консультанти оргвідділу.

Опрацювання працівниками виконавчого апарату обласної ради рішень двадцять восьмої сесії обласної ради.


18.03.10 Підготовка матеріалів до розгляду на засіданнях постійних комісій обласної ради. Консультанти оргвідділу.


19.03.10 13.30 Збори трудового колективу виконавчого апарату обласної ради.(V поверх, малий зал).


21.03.10 День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення


 
Погода
 




Copyright © 2007. Закарпатська обласна рада
Розробка Eugene Kovtun

У разі використання матеріалів посилання на сайт є обов'язковим.